Šťastný domov: Bydlete podle Feng Shui
Víte, jaká je správná kombinace barev, tvarů a materiálů, abyste se doma cítili opravdu dobře? Přesně to vám radí staré čínské učení Feng Shui. Někdy stačí pouze správně umístit nábytek, aby mohla proudit pozitivní energie Chi. Přesně ta vám doma navodí uvolněný a příjemný pocit. Jak tedy domácnost uspořádat, aby byla v rovnováze pro harmonické bydlení? Na to se podíváme v dnešním článku.
Zameťte si před vlastním prahem
A to doslova! Hlavní důraz je kladen už na okolí domu. Případně přede dveřmi bytu. První dojem je naprosto důležitý. Proto zameťte chodník, vysajte rohožku, postarejte se o trávník, zastřihněte keře a dejte do pucu truhlíky s květinami.
Udržujte pořádek a minimalismus
Síla učení Feng Shui spočívá také v jednoduchosti a zejména v čistotě. “Pracholapky” zde nemají místo. Veškerý nepořádek odstraňte. Patří sem například odpadky, batohy, špinavé nádobí, oblečení, staré časopisy. Vyčistit byste měli i na první pohled neviditelné prostory - za lednidí, skříňkami, nebo polici s knihami.
Úklid se týká také všeho, k čemu nemáte pozitivní vztah. Může to být fotografie, která vám připomíná někoho, kdo vám ublížil.
Rozhodně sem patří čerstvé rostliny. Naopak řezané a uschlé květiny nejsou vhodné. Nejlepší variantou jsou takové typy, které mají zakulacené listy připomínající penízky.
Rovnováha by měla být i ve zvolených barvách. Příliš tmavé zdi vyvažte světlou sedačkou a podlahou. Jednoduše hledejte harmonii po všech stránkách.
Začněte kuchyní
Z kuchyně dle Feng Shui proudí energie do celého bytu. Dejte si proto záležet. Jídelní stůl musí být volně v místnosti, aby se kolem něj dalo pohybovat. Umístěte na něj mísu s ovocem. Místnost by měla být dostatečně prosvětlená a s příjemnou vůní.
Pokračujte obývacím pokojem
Nejvhodnější varianta uspořádání nábytku je do kruhu, nebo osmiúhelníku. Sedačka by měla směřovat vždy směrem ke dveřím. Pokoj by neměl být nábytkem přeplněný. Pořiďte si opravdu jen to, co využijete.
Středobodem obýváku je krb, který je symbolem pohybu. Každý tmavý kout v místnosti prosvětlete pomocí zrcadel, rostlin, nebo lampiček. Obrazy vybírejte s klidnými motivy. Rámečky věšte do výšky očí. V neposlední řadě se vyvarujte ostrým hranám. Nábytek vybírejte se zaoblenými tvary.
Nakonec se zaměřte na ložnici
Oáza klidu a odpočinku. Nenechte se proto rozptylovat žádnou elektronikou. Na počítač a televizi máte jiné místnosti.
Hlavní pozornost věnujte posteli. Postavte ji doprostřed místnosti, aby byla přístupná z obou stran. Neumísťujte ji přímo naproti dveřím, ani zrcadlu. Dveře byste měli mít hezky na očích, abyste případně dobře viděli někoho přicházet. I tady by měla mít energie volný průchod, a proto pod postel nedávejte zbytečně haraburdí, nepřehánějte to s poličkami a zvolte jednoduchý lustr.
S rovnováhou vám pomůže i správná volba materiálu, kde čínská tradice řadí přírodní materiály.
Jak vidíte, bydlení podle Feng Shui můžete upravit i bez velké investice. Stačí se držet několika zásad. Napište nám, pokud podle tohoto učení žijete. Zajímají nás vaše zkušenosti.
Váš Jamall nábytek